BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI KUTLANDI

Enerji verimliği haftası Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programla kutlandı.
ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI KUTLANDI

Enerji verimliği haftası Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programla kutlandı. Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından koordine edilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet  Aydın, ENVERDER Bursa Şube Başkanı Mustafa Uysal’ın yanı sıra Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İlçe Emniyet Müdürü İlker Türkbayrak, İlçe Müftüsü Osman Şen, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Polat ile öğrenciler katıldı.

Enerjinin her geçen gün daha fazla tüketildiğine dikkat çeken Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, “Bizden önceki nesillerin kullandığı enerjiden kat kat daha fazla enerji kullanıyoruz. Bundan geri dönüş ise mümkün görünmüyor.  Enerji artık hayatımızın önemli bir parçası oldu. Bu nedenle enerjiyi daha verimli nasıl kullanacağımızı sorgulamamız gerekiyor.  İnsan, sorumlu hissettiği kadar insandır. Medeniyet de budur” dedi.

Enerji konusunun Dünyanın en önemli gündemini oluşturduğunu belirten ENVERDER Bursa Şube Başkanı Mustafa Uysal, “Dernek olarak enerjiyi kısıtlı kullanmayı değil, verimli kullanmayı öneriyoruz. Enerjiyi verimli kullanma konusunda Bursa’da, özellikle Yıldırım ilçesinde önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor.  Bu konuda Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan APİS projesi enerji verimliliği konusunda çok önemli bir proje oldu. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Enerjinin verimli kullanılması adına uygulamaya konulan APİS Projesi ve bu çerçevede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldırım Kaymakamlığı AB Projeleri Koordinatörü Levent Yazıcı, “En ucuz enerjinin, tasarruf edilen enerji olduğuna inanıyoruz. Yıldırım ilçesinde tüm okul ve kurumlarda, projemizin ortak ve iştirakçilerinin işbirliği ile 56 adet seminer düzenlendi. Bu seminerlerde 101 okul, 107 bin öğrenci ve 428 bin kişiye ulaşıldı” dedi.

Konuşmaların ardından enerji verimliliği haftası kapsamında düzenlenen Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini protokolün elinden aldı.  Liseler kategorisinde İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Hilal Sağınç birinci, Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Ahmet Yiğit ikinci ve Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi’nden Saniye Mihriban Yılmaz üçüncü oldu. Ortaokullar arası yarışmada ise Özel İlkbahar Ortaokulundan Fatma Rabia Çibir birinci olurken, Karacabey İstiklal Ortaokulundan Zerdeşt Erdem ikinci ve Özel Osmangazi Ortaokulundan Elanur Öcalan üçüncü olma başarısı gösterdi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.