BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİNE UEDAŞ’TAN DESTEK

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİNE UEDAŞ’TAN DESTEK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlimizdeki okul ve kurumlarda mimari tasarım, mekanik tesisat, elektrik tesisatı gibi binanın enerji kullanımını ilgilendiren konularda enerjinin uzaktan takibi ve otomasyonu, enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen Enerji Verimliliği Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile UEDAŞ arasında işbirliği protokolü imzaladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda imzalanan protokol töreninde konuşan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Bir altyapı unsuru olarak biz bu okullarımızda ciddi miktarda elektrik tüketiyoruz. Elektrikte bir alt yapı çalışması olarak tespit etmek ve otomatik olarak takip ederek analiz etmeyi hedefliyoruz. Buradan hareketle de tasarruflu bir şekilde kamu kaynağını kullanmak istiyoruz. Okullardaki elektrik altyapısını revize edeceğiz" dedi.

UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, "Okullarda enerji tasarrufu sağlamak için oluşturulan projeye ortak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Birlikte hareket edeceğimiz projeyle, Milli Eğitimin Bursa çapındaki okullarına enerji verimliliği için uzaktan erişim programlarını kuracağız. Bu da bizim için bir yatırım olmuş olacak. Mevzuatın bize izin verdiği noktaya kadar da uzaktan okuma sistemlerine geçeceğiz. Uzaktan erişimle faturaların oluşturulması, hem verilerin Milli Eğitimle paylaşılması noktasında süreci işleteceğiz. Sonucunun da hepimiz için hayırlı olacağını düşünüyorum" dedi.

Konuşmaların ardından enerji verimliliği için protokole imzalar atıldı.

30-01-201730-01-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.