BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLER SIFIR ATIK İLE AŞILACAK

ENGELLER SIFIR ATIK İLE AŞILACAK

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Engelliler Federasyonu arasında “Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz Projesi” işbirliği protokolü imzalandı.  

Protokol imza törenine Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Mürşit Atlıakın, Ayten Bozkaya Sipastik Çocuklar Derneği Başkanı İdris Göz, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Ömer Sözgen, Eğitilebilir Çocuk Hakları Derneği Başkanı Hüsamettin Akyıldız, Bursa Engelliler Federasyonu Basın Danışmanı Akın Karakız ve Altınokta Körler Derneği Gönüllü Üyesi Hatice Yıldız katıldı. 

Gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefiyle hayata geçirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde gerçekleştirilen “Sıfır Atık Projesi” çerçevesinde Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü de bir proje başlattı. 

Bursa Engelliler Federasyonu iş birliğiyle hazırlanan “Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz Projesi” ile Bursa ilindeki okullarda mavi kapak toplama kampanyası düzenlenerek, toplanan kapakların geri dönüşümünden elde edilecek gelir, engellilere hizmet eden medikal malzemelerin temin edilmesinde kullanılacak. 

Öğrencilerde çevre bilinci, ortak bir amaç doğrultusunda hareket etme, dezavantajlı kişilere karşı farkındalık ve hassasiyet oluşturulurken, engelli bireylerin de sağaltım süreçlerine katkı sağlayarak, toplum ile entegrasyonları ve iş gücüne katılımları arttırılacak. 

İmza töreninde konuşan Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Mürşit Atlıakın, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün engelleri aşmak ve bu öğrencilerimize bu konuda farkındalık kazandırmak üzere hazırlamış olduğu proje oldukça kıymetli. Her bireyin bir engelli adayı olarak yaşadığı dünyada eğitim camiamızın bu konuya yer vererek engelli vatandaşlarımızı sahiplendiği aynı zamanda öğrencilerimizi de dahil ettiği projesinden duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyorum.  Hayırlı bir iş olan protokol törenimiz hayırlı bir güne, kandil gününe denk geldi. İl Müdürümüz Sabahattin Dülger’e ve ekibine göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ederim” dedi. 

Eğitimde feda edilecek tek bir ferdin dahi olmadığını belirten Dülger, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “Enerji Verimliliği” üzerine Türkiye’ye rol model olacak çalışmalar yürütüyoruz. Bu yürüttüğümüz çalışmalar içerisine bu kez öğrencilerimizi dahil ettik.  Öğrencilerimiz mavi kapak toplayacaklar, topladıkları kapaklarla da dezavantajlı bireylerimiz için medikal malzeme alacaklar. Çocuklarımız, hem geri dönüşüm ve sıfır atık üzerine farkındalık kazanacak hem de yardımlaşmanın ve paylaşmanın mutluluğunu bir arada yaşayacaklar. Protokolümüzün Bursa eğitimine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

07-03-201907-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.