BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER KENT KONSEYİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

ENGELLİLER KENT KONSEYİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

 

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Üyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti.

 

Engellilerin toplum içinde eğitim ve üretim kapasitelerinin geliştirilmesi ve toplumsal yaşam içinde daha fazla yer almalarının sağlanması, kent yönetimine aktif olarak katılması ve engellilere yönelik sorunlara çözüm üretilmesi amacıyla kurulan Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi hakkında Sarıkaya’ya bilgi veren misafirler yaptıkları çalışmaları ve açtıkları kursları anlattılar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Devletin Bursa’da yer alan Rehabilitasyon Merkezlerine yıllık 79 milyon lira, özel eğitim alanında yer alan kurumların tamamına yıllık toplam 106 milyon lira bütçe ayırdığını ve harcandığını vurguladı.

 

Dezavantajlı öğrenciler ve vatandaşların yaşadığı problemler hakkında misafirlerle sohbet eden Sarıkaya “Karşılaştığınız problemleri detaylı dinlemek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şubesinde çalışan uzman personelimiz RAM Müdürlerimizle birlikte sizleri ziyaret edebilir ve engelli bireylere sahip ailelerin eğitimleriyle ilgili işbirliği yapabiliriz”  dedi ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

17-01-201717-01-201717-01-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.