BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERTEV’DEN ÖĞRETMENLERE İLERİ SEVİYE 3B EĞİTİMİ

ERTEV’DEN ÖĞRETMENLERE İLERİ SEVİYE 3B EĞİTİMİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı (ERTEV) arasında imzalanan protokol ile uygulamaya konulan Eğiticilerin Eğitimi Projesi (EĞİTEP) kapsamında Bursa’nın resmi mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. 

(EĞİTEP) Projesi kapsamında Bursa’da mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen İleri Seviye 3B eğitimini başarıyla tamamlayan öğretmenler sertifikalarını törenle aldı. Sertifika törenine Bursa Milletvekili Refik Özen, Ermetal Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu ve ERTEV Başkanı Fahrettin Gülener, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile Şube Müdürü Bülent Altıntaş ve eğitimini başarıyla tamamlayan öğretmenler katıldı. 

Mesleki eğitimin önemini vurgulayan Bursa Milletvekili Refik Özen; “Bu güzel çalışmaya imza atan Sayın Fahrettin Gülener, devlete ve millete daha neler verebilirimin derdinde olan örnek insanlardan birisidir. Bu projede İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de gösterdiği çabalar ortada. Burada en büyük takdiri de eğitime katılan öğretmen arkadaşlarım hak ediyor. Devlet ve özel sektör işbirliğinin çok güzel bir örneğini görüyoruz. Böyle güzel bir tabloyu görmekten de çok mutlu oldum. Mesleki eğitimin ne kadar önemli olduğunu içinde bulunduğumuz süreç içerisinde görüyoruz. Burada elde edilen kazanımlar öğrencilere olumlu yansıyacaktır. Genç bir nüfusa sahibiz. Bu insan sermayemizi en iyi şekilde yetiştirmek zorundayız.” dedi. 

Ülke kalkınmasının üreten, ürettiği bilgi ve ürünler üzerinden dünyayla rekabet eden bir ülke olmaktan geçtiğini belirten Sabahattin Dülger; “Mesleki eğitime olan tutkusu ve mesleki eğitim için yaptığı hizmetlerden dolayı Sayın Fahrettin Gülener’e teşekkür ederim. Mesleki ve teknik eğitimde ERTEV’le işbirliğimiz artarak devam edecek.” dedi.

Eğitimlere ciddi talep olduğunu belirten Dülger; “Öğretmen arkadaşlarım gelişim adına, öğrencilerine katkı adına içinde bulunduğumuz tatil döneminde gönüllü olarak buraya eğitim almaya geldiler. Öğrenmeye devam etmeden öğrenmenin olmayacağı mesajını verdiler. Bu da bizlere bu ülkenin 2071 vizyonuna hükmedecek neslin yetişmesindeki hedefi daha rahat görmemizi sağlıyor. Emeği geçenlere ve bu eğitimlere katılan öğretmenlerimize tek tek müteşekkirim.” dedi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolünün 15 Kasım 2017 tarihinde imzalandığını hatırlatan Fahrettin Gülener; “Bu proje ile öğretmenlerimize kendilerini geliştirebilme fırsatı sunmayı amaçladık. Bizler burada Müspet ilimin gereği olan anlaşılabilir, gözle görülebilen ve elle tutulabilen müşahhas işler yapıyoruz. Dilerim özellikle bu gurubumuz daha kompakt bir eğitim aldı. Eğitim konusunda her zaman her türlü desteğe hazırız. Yeter ki böyle istekli öğretmenler olsun. Bu eğitimlere gönüllü olarak iştirak eden öğretmenlerimize ve projeye destek olanlara teşekkür ederim.” dedi.

27-01-201927-01-201927-01-201927-01-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.