BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ETKİLİ OKUL YÖNETİMİ VE EĞİTİM LİDERLİĞİ” TOPLANTISI

“ETKİLİ OKUL YÖNETİMİ VE EĞİTİM LİDERLİĞİ”  TOPLANTISI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki resmi okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin kişisel-mesleki bilgi ve beceri düzeylerini artırmak üzere Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Hizmetleri AR-GE Birimi tarafından yürütülen Bursa Eğitim Yönetimi Platformu Projesi (BUYÖN) kapsamında “Etkili Okul Yönetimi ve Eğitim Liderliği” konulu iki aşamalı toplantı düzenlendi. 

Eğitim Yönetimi platformu oluşturmak suretiyle resmi okul ve kurumlarımızda görev yapan eğitim yöneticilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek eğitim ve öğretimde kalitenin artırılmasının hedeflendiği proje ile eğitim yöneticilerimizin yaptıkları iş ve yönetimde kalite konusunda farkındalık kazanmaları amaçlanıyor.

Eğitim Vadisi Oğuz Kaan Köksal Toplantı Salonunda düzenlenen ilk toplantıya Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, Strateji Geliştirme Bölümü Müdür Yardımcısı Ekrem Koz, eğitim bölümlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birlikte okul yöneticileri katıldı. Daha sonra her eğitim birimi ilgili Müdür Yardımcısı/Şube Müdürü başkanlığında ayrı ayrı toplantı yaptı. 

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer, “Okul Müdürleri rol model olmak zorundadır. Bu bağlamda yöneticiler olarak kendimizi bilimsel ve ahlaki yönden geliştirmeliyiz. Aynı zamanda öğrenci ve öğretmenlerimize değer vererek doğru iletişimle onların mutlu ve huzurlu olmalarını sağlayabiliriz. Bu bağlamda öğrenci ve öğretmenlerimiz o günü bitirdiklerinde ertesi gün okula gelmeyi sabırsızlıkla beklemeli.” şeklinde konuştu. Sezer, görevlerine yeni başlayan okul yöneticilerine başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

05-09-201805-09-201805-09-201805-09-201805-09-2018

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.