BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FİZİK OLİMPİYAT MİLLİ TAKIMI’NDA YER ALAN NİLÜFER İMKB FEN LİSESİ ÖĞRENCİMİZDEN DÜNYA FİZİK OLİMPİYATLARI’NDA GÜMÜŞ MADALYA!

FİZİK OLİMPİYAT MİLLİ TAKIMI’NDA YER ALAN NİLÜFER İMKB FEN LİSESİ ÖĞRENCİMİZDEN DÜNYA FİZİK OLİMPİYATLARI’NDA GÜMÜŞ MADALYA!

Fizik Olimpiyat Milli Takımı’nda yer alan İlimiz Nilüfer İMKB Fen Lisesi öğrencisi Metin Ersin Arıcan, Portekiz´de gerçekleştirilen Dünya Fizik Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanarak Ülkemizi ve İlimizi gururlandırdı.

Ülkemizi temsilen Fizik Olimpiyat Milli Takımı ile Dünya Fizik Olimpiyatları’na katılan tek devlet fen lisesi öğrencisi olan Metin Ersin Arıcan, yıl içerisinde Türk milli takımı ile katıldığı Asya ve Avrupa fizik olimpiyatlarında aldığı ödül ve madalyaların ardından Portekiz´de gerçekleştirilen Dünya Fizik Olimpiyatları’nda da, muhteşem bir ödül olan Gümüş madalyayı alarak Ülkemizi ve İlimizi bir kez daha gururlandırdı.

Dünya Fizik Olimpiyatları’na katılan 5 öğrenciden oluşan Türk milli takımı, 1 Altın ve 4 Gümüş madalya ile ülkemize dönüyor. Öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

28-07-201828-07-201828-07-201828-07-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.