BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN MUCİTLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

GELECEĞİN MUCİTLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Geçtiğimiz günlerde beşincisi düzenlenen Bursa Bilim Şenliği’nde Çocuk Mucitler kategorisinde ve “Çevre ve Enerji” temasında Türkiye ikincisi olan Kızıklar Ortaokul’u öğrenci, öğretmen ve idarecileri İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret ettiler.

67 ilden 1360 projenin başvuruda bulunduğu ve toplamda 102 bin liralık ödülün dağıtıldığı yarışmada finale kalan 50 projeye bin liradan 16 bin liraya kadar para ödülü dağıtıldı. 

Kızıklar Ortaokul’u 7.sınıf öğrencileri; İlkan Karatekin ve Rana Tuncer’in hazırladığı ‘Rezistanslı Çanak’ isimli proje Çocuk Mucitler Kategorisi’nde  “Çevre ve Enerji’’ temasında Türkiye ikinciliğine ve 4000 TL’lik ödüle layık görüldü.

Öğrencileri altınla ödüllendiren Sarıkaya, “Öğrenci ve öğretmenlerimizi göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu gayret ve inançları bizleri de son derece mutlu ediyor. Bilime gönül vermiş bir nesil yetiştirmek bizler için son derece önemli.” dedi.

25-05-201625-05-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.