BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’ndagerçekleştirildi.
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ile günlerinin büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren çocuklar, teknoloji olmadan da eğlenmenin yolunu öğrendi. Bursa’nın tüm ilçelerinden gelen çocuklar, yakartop, istop, mendil kapma, halat çekme, yumurta taşıma ve sek sek gibi oyunlarla doyasıya eğlencenin keyfini çıkardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı olan çocukların daha donanımlı, sağlıklı, sporcu ve idealist olmaları için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandıran, başarılı öğrencileri bisikletlerle ödüllendiren ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla dar gelirli öğrencilere kırtasiye yardımı yaparak eğitim alanında sosyal sorumluluk projelerini hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 17 ilçeden bin 500 öğrenciyi Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen şenliğe katılan çocuklar, yakartop, istop, mendil kapma, halat çekme, yumurta taşıma ve sek sek gibi geleneksel oyunları oynayarak gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

“Geleceğin Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz”

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde çocukları bu keyifli günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geleceğin teminatı olan çocukların idealist, sağlıklı, sporcu ve donanımlı olması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Fuaye alanını dolduran çocuklara seslenen Başkan Altepe, “Geleceğin Bursa ve Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz. Bu nedenle sizlerin çok güzel yetişmesi gerekiyor. İdealist olmalısınız, sağlıklı ve sporcu olmalısınız. Boş zamanlarını kötü alışkanlıklarla değil, sporla iç içe değerlendirmelisiniz. Bu nedenle okullarınıza spor salonları yapıyoruz, kullanmanız için bilim merkezleri yapıyoruz. Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olmamıza rağmen en fazla spor yatırımını biz yaptık. Bu tesislerin dolu dolu kullanılmasını istiyoruz. Burada olduğu gibi bu yıl içinde düzenleyeceğimiz etkinliklerle 161 bin çocuğumuzu sporla buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici de Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, her alandaki destekleri nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da katıldığı şenlikte açılış konuşmalarının ardından Başkan Altepe ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici de çocuklarla birlikle oyunlara eşlik etti. Çocuklarla birlikte yakartop, halat çekme, mendil kapmaca ve yumurta taşıma oyunlarını oynayan Başkan Altepe, daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.