BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ BEYİNLER GELECEĞİ TASARLIYOR

GENÇ BEYİNLER GELECEĞİ TASARLIYOR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Er-Metal Şirketler Grubu ve DOSAB işbirliğinde desteklenen “Genç Beyinler Geleceği Tasarlıyor” proje sergisinin açılışı Merinos Kültür Merkezi Müzeyyen Senar Salonu’nda yapıldı.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Er Metal Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Proje ile İlimiz pilot okullarında oluşturulan Teknoloji ve Tasarım Atölyelerinde, 3D Baskı Makinesi ve üzerlerinde mini torna, testere, matkap bulunan tasarım masaları kurularak öğrencilerin tasarıma yönelik çalışma yapmaları sağlandı. Kendi tasarladıkları malzemeleri üreten öğrenciler gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve yaratıcılık gibi tasarım için gereken zihinsel süreçlerden geçtiler. ‘’Her çocuk farklıdır’’ düşüncesi ile yola çıkılan projede öğrencilerin var olan kabiliyetleri ortaya çıkarılarak mesleki eğitime yönlendirilmeleri ve kalifiye eleman yetiştirmeye katkı sağlamak hedeflendi.

10-11 Mayıs tarihlerinde devam edecek olan sergide Bisaş İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin mehteran ve halk oyunu gösterileri büyük bir ilgiyle izlendi.

Veli Sarıkaya “ Bugün burada yaklaşık 30’un üzerinde okulumuzda kurulan atölyelerde üretilen eserler sergileniyor. Bu yıl bir temamız var. Ortaokul öğrencilerimiz okul öncesi öğrencilerimize yönelik oyuncak tasarladılar. Bu oyuncakları da anaokulu öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtacağız. “ dedi ve okullarda kurulan atölyelere sağlamış olduğu destekten dolayı Fahrettin Gülener’e teşekkür etti.

Fahrettin Gülener, mesleki eğitime ve gelişime sanayicilerin de destek olması gerektiğine vurgu yaparak: “Bizler çocuklarımıza lisede mesleki beceri eğitimi vererek onları yetiştirmede geç kalıyoruz. Bu yüzden de becerisi az meslek lisesi mezunu ve mühendislerimizle üretimde zorluk çekiyoruz. Bu bakımdan bu projeyi çok önemsiyoruz ve bu proje erken yaş eğitimi için çok iyi bir fırsat olacak diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.


10-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.