BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“GENÇLİK DEĞER ÜRETİYOR” VE “ÖĞRENCİLERİN MESLEKİ GELİŞİMLERİ” PROTOKOLLERİ YAPILDI

“GENÇLİK DEĞER ÜRETİYOR” VE “ÖĞRENCİLERİN MESLEKİ GELİŞİMLERİ” PROTOKOLLERİ YAPILDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa İl Müftülüğü arasında İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören öğrencilerin mesleki gelişimlerini sağlamaya yönelik protokol imzalandı.

Protokole Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Müftüsü İzani Turan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Arslan ve Müftü Yardımcısı Sedanur Sezen katıldı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “ Bugün ülkemiz ve İlimiz için 2 önemli protokol imzalıyoruz. Bizim yetiştireceğimiz gençler ülkemizin 2053 ve 2071 vizyonunda söz sahibi olacaklar. Milli, manevi ve kültürel değerleri gençlerimize doğru ve yalın bir şekilde aktarabilmenin gayreti içindeyiz. Bu protokollerden biri Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 81 ilin Milli Eğitim Müdürlükleri ile İl Müftülükleri arasında İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde eğitim gören öğrencilerimizin mesleki gelişimlerini, bina kullanımlarını, ortak program ve proje yapmaları ile ortak yürütmeyi içeren çatı protokolüdür. Diğeri ise Diyanet İşleri Başkanlığımızdan da ödül almış olan “Gençlik Değer Üretiyor” konulu projenin protokolüdür. Türkiye çapında ödül almış bir projeyi Bursa’da uygulama mutluluğunu bizlere tattırdığı için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Her iki protokolün de şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bursa İl Müftüsü İzani Turan, “ Gençliğimizin iyi bir şekilde yetişmesi, Vatanını, milletini ve devletini seven insanlar olarak yetişmesi hepimizin en önemli meselesi olduğuna inanıyorum. Bu hususta gayreti olan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Verdikleri destekten dolayı Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’e de ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bursa İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından yürütülen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da ödül alan “Gençlik Değer Üretiyor” konulu proje ile; kimlik inşasında bulunan ergenlerin dini ve milli değerlerini fark etmesi için bilgilerinin attırılması, yaşayarak öğrenme modeli çerçevesinde o değeri üreterek gençlerin olumlu davranış kazanmaları, okul eğitimlerine katkı sağlayıcı dini ve kültürel eğitimler içeren programlarla, sorumluluk sahibi bilinçli, dini, milli ve kültürel değerlere sahip bir gençlik yetiştirmek amaçlanıyor.

15-11-201815-11-201815-11-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.