BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENEL MÜDÜR GÜL’DEN BURSA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ ZİYARETİ

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, bir dizi çalışma için Bursa’ya geldi. Bakan Danışmanı İpek Coşkun’un da yer aldığı Bursa ziyaretinde Gül’e İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger eşlik etti. Bursa Olgunlaşma Enstitüsü’nün İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde (Mahkeme Hamamı) gerçekleştirdiği “Yeşil Yansımalar” adlı projenin lansman toplantısına Bursa protokolü büyük bir katılım gösterdi.
GENEL MÜDÜR GÜL’DEN BURSA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ ZİYARETİ

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, bir dizi çalışma için Bursa’ya geldi. Bakan Danışmanı İpek Coşkun’un da yer aldığı Bursa ziyaretinde Gül’e İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger eşlik etti.

Bursa Olgunlaşma Enstitüsü’nün İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde (Mahkeme Hamamı) gerçekleştirdiği “Yeşil Yansımalar” adlı projenin lansman toplantısına Bursa protokolü büyük bir katılım gösterdi.

Programda konuşan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Mehmet Nezir Gül, “Bursa; ruhaniyeti ve maneviyatı olan aynı zamanda büyük bir kültürel birikimi içerisinde barındıran bir şehir.  Olgunlaşma Enstitümüzün düzenlemiş olduğu serginin bu yönüyle ayrıca anlamlı olduğunu belirtmek isterim. Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor. Yeni bir Türkiye gelişiyor. Ve bu süreçte idari anlamda değişimler yaşanırken, kültürel, sanatsal, mesleki ve eğitim alanında da pek çok değişimler yaşanıyor.  Bakanlık olarak 2023 Eğitim Vizyonunu eğitim ailesi özümsedik ve benimsedik. Gençlerimizi geleceğe hazırlama ve ülkemizi en iyi ülkeler arasına koyacak maddi, manevi, eğitim, siyasi, ekonomi, sanat gibi pek çok alanda güçlü bir ülke kılmak için bizler de en büyük eğitim ailesi olarak bir seferberlik yaşıyoruz.  Gençlerimizi geleceğe hazırlamak için eğitimciler olarak her birimiz var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Yerelden beslenen Olgunlaşma Enstitülerimiz bir taraftan da geleceğe bakıyor

Olgunlaşma Enstitüleri alanında da birçok çalışma yürütüldüğünü belirten Gül, “Hem ulusal hem de uluslararası anlamda enstitülerimizin birer marka haline gelmeleri,   ürünlerimizin daha da nitelikli olmalarını sağlamak ve ürün çeşitliliğini artırmak için kültürel mirasa sahip çıkarken bunu aynı zamanda da geleceğe taşıyacak yeni modeller geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz.  Yeni ürünler geliştirmek için bir ayağı geçmişte bir ayağı gelecekte olan bir taraftan yerelden beslenirken bir taraftan evrensele bakan bir anlayış içerisindeyiz.  Yeşilden Yansımalar sergisi de bu kapsamda bizim yolumuzu aydınlatacak yansımalardandır” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Olgunlaşma Enstitüsünün bir kültür başkenti olan Bursa’nın kültürel değerlerini geleceğe aktarabilmek üzere hazırlamış olduğu el emeği eserlerinin bu anlamda çok kıymetli olduğunu söyledi.  Dülger, “Bu serginin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Desteklerinden ötürü Valimize, Belediye Başkanımıza, Genel Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Lansman toplantısında konuşan Bursa Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Nilüfer Karakoç ise davetlilere enstitüye ait müze ve atölye çalışmaları hakkında bilgi verdi. “Yeşil Yansımalar” adlı projenin Bursa’nın sembollerinden olan “Yeşil Külliye” den esinlenerek hazırlanan el emeği göz nuru eserlerden oluştuğunu söyledi.

Bursa’da bir takım ziyaretlerde gerçekleştiren Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, günün sonunda Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürleriyle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

 

05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.