BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEVHER NESİBE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YUVASINA KAVUŞTU

GEVHER NESİBE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YUVASINA KAVUŞTU

Yenişehir Gevher Nesibe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa protokolünün geniş katılımıyla yeni binasına kavuştu.

4225 metrekare arsa ve 1500 metrekare kapalı bina alanına sahip olan, 16 derslik ve 544 öğrenci kapasiteli lisenin açılışında konuşan Vali İzzettin Küçük, 2020 yılına kadar hastahanelerdeki yatak kapasitesinin 7.200’den 10.200’e çıkacağını ve bu doğrultuda pek çok sağlık personeline gereksinim duyulacağını belirtti. Sağlık mesleği ile vatan arasındaki sıkı bağa da vurgu yapan Küçük şunları söyledi:

‘’Hastahanede birisi iyileşince ve iyileşen kişiyi evine gönderirken ‘taburcu oldu’ diyoruz.  Peki, niye taburcu kelimesini kullanıyoruz değerli arkadaşlar. Tabur biliyorsunuz askeri bir birliktir.  Bizim son 200 yıl içinde yaralanan bütün askerlerimiz yaralandıktan sonra tedavi edilip evine gönderilmedi, tekrar savaşsın diye, vatan müdafasında bulunsun diye taburuna geri gönderildi. O yüzden vatan savunmasında da sizin çok önemli bir yeriniz vardır’’  dedi.

Açılış töreninde konuşan Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise ‘’Son 15-20 yıllık zaman diliminde yeni yetişen genç nesillerimizi bilgiyle donatabilirsek, teknolojiyle donatabilirsek ve onlara yeni bir ufuk çizgisi ortaya koyarak bu noktada koşmalarını temin edebilirsek tahmin ediyorum ki 21. yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. Bunu başarmamamız için hiçbir engelimiz yok. Zira bugün gelişmiş ülkelerdeki yaş ortalaması 50-55 civarında. Bizim 82 milyon nüfusumuz var ve bu nüfusumuzun yaş ortalaması 30. Bu büyük bir hazine büyük bir enerji deposu. Bu her türlü yer altı kaynağından ve her türlü petrol kaynağından daha önemli.’’ dedi.

Törene katılan Bursa Milletvekili Efkan Ala, eğitime yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak, ‘’Yaptığımız en önemli yatırım nedir diye sorarsanız, bize göre öğrencilere yönelik yaptığımız, yapacağımız ve bundan sonra da devam ettireceğimiz yatırımlardır. Eskiden bir ülkenin zenginliği ancak yer altı kaynaklarıyla ölçülürdü. Şimdi ise yer üstü kaynağıyla yani insanının eğitimiyle ölçülüyor. Kalkınmayı, refahı, zenginliği üreten artık yerin altındaki madenler ve petrol değil, onları insanlığın hizmetine sunabilen, üreten, bilgiyle beslenen insan. O yüzden bu okulların yapımına, eğitim tesislerinin yapımına katkısı olan herkese teşekkür ediyorum siz öğrencilerime başarılar diliyorum.’’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, tören sonrası okulun öğretmenleri ve öğrencileriyle sohbet etti.

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.