BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAFIZ OLMAK İÇİN TER DÖKTÜLER

HAFIZ OLMAK İÇİN TER DÖKTÜLER

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol kapsamında hafız olmaya aday öğrencilerin seçimi yapıldı.

Öğrencilerin seçimi için kurulan komisyonları yerinde inceleyen Din Öğretimi Bölümü´nden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arı, Bursa´da İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören 5. Sınıf öğrencilerinden hafız olmaya istekli olan öğrencilerin, hafızlık eğitimi almaları amacıyla yürütülecek kurs faaliyetleri ile ilgili planlama, uygulama, organizasyon, belge tanzimine ilişkin esas ve yükümlülükleri kapsadığını dile getirdi.

Pilot uygulaması yapılan ve bu seneden itibaren tüm ilde uygulanan projen ile kısa sürede kalıcı hafızlığın yapılması hedefleniyor. Projeye göre okulda eğitim öğretim devam ederken seçilen ve hazırlanmaya başlayan öğrenciler 5.sınıfın sonunda Müftülük bünyesinde  hafızlığa başlayacaklar. Bir senelik aranın ardından hafızlığını bitiren öğrenciler okula geri dönebilecekler.

 

06-06-201606-06-201606-06-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.