BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“HAFIZLIK EĞİTİMİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

“HAFIZLIK EĞİTİMİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa İl Müftülüğü arasında “Hafızlık Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı.  Merinos Burfaş Sosyal Tesislerinde imzalanan protokol törenine İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Müftüsü İzani Turan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Bekir Aslan ile Muhittin Bilir, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İlçe Müftüleri katıldı. 

Protokol kapsamında, 5 inci sınıfta öğrenim gören tüm ortaokul ve imam hatip ortaokulu öğrencilerinden hafız olmaya istekli olanlar için 03 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında hafızlık eğitimi kursları açılacak. Kursa katılan öğrencilere Hafızlık Takip Komisyonunca eylül ayında sınav yapılacak. Mili Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 32-4 maddesi kapsamında bu öğrenciler eğitimlerine bir yıl ara verecekler. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler devam edemedikleri eğitim öğretim yılına ait derslerden bir komisyonca sınava alınıp başarılı olanları bir üst sınıftan okullarına devam edebilecekler. Öğrenciler hafızlık eğitiminde hazırlık, ezberleme ve pekiştirme dönemlerinden oluşan periyotlardan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Hafızlık Belgesi almaya hak kazanacaklar.

04-05-201704-05-201704-05-201704-05-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.