BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDİ ÇOCUKLAR ULUDAĞ’A

HAYDİ ÇOCUKLAR ULUDAĞ’A

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi öğrencilere yönelik düzenlenen bir etkinlikte yine bir araya geldi.

Bu yılın ilk faaliyetine “Haydi Çocuklar Uludağ’a” etkinliği ile start verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ´ın katılımıyla Uludağ’da gerçekleştirilen etkinliğe her gün  40 öğrenci öğretmenleriyle birlikte katılacak.

Etkinlik kapsamında teleferiğe binme imkanı bulacak olan öğrenciler, Uludağ’ın güzelliklerini keşfedecek ve aynı zamanda kayak hocaları eşliğinde kayak sporunu öğrenecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER projenin önemine değinerek, Bursa’da yaşayan ancak daha önce Uludağ’a çıkmamış, kayak yapmamış öğrencilerin önemli bir deneyim yaşadığını ifade etti. DÜLGER, çocuklara daha iyi bir gelecek sağlama adına çalışmaların devam edeceğine değinerek, projeden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne ve Alinur AKTAŞ’a teşekkür etti.

17 günde 700 öğrencinin hedeflendiği projenin14 Mart’a kadar devam edeceğini belirten Bursa Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, “Bursa, Uludağ’ı tanımalı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 17 ilçeden 40’ar öğrenci olmak üzere tespit ettiği yaklaşık 700 çocuğumuzu Uludağ’a getireceğiz. Bursa’yı Türkiye ve dünyaya tanıtırken, geleceğimiz olan gençlerimiz de Uludağ’ı tanısın istiyoruz” diye konuştu.

Kayak eğitmenlerinden pistte kayak dersi alan çocuklar arkadaşlarıyla birlikte teleferikle Uludağ’a çıkıp, kayak öğrenmenin ve güzel bir gün geçirmenin sevincini yaşadıklarını belirterek programda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

20-02-201820-02-201820-02-201820-02-2018

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.