BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVER İŞADAMI’NDAN YILDIRIMA OKUL

Hayırsever İşadamı Hasan Öztimur’un katkılarıyla Yıldırım İlçesi’ne kazandırılan Hasan Öztimur 75. Yıl İlkokulu’nun açılışı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirildi
HAYIRSEVER İŞADAMI’NDAN YILDIRIMA OKUL

Okulun açılışına Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra hayırsever işadamı Hasan Öztimur, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Müezzinoğlu, “En önemli kaynaklarımızın başında çocuklarımız gelir. Onları ne kadar ilim ve irfanla buluşturursak bu ülkenin yarınları çok daha güçlü olacaktır. İlim ve irfan, hak ve adalet, huzur ve barış, bu büyük milletin, büyük medeniyet yolculuğu olmuştur. Eserlerin ve fiziki mekanların çağdaş ve modern olmasının önemine dikkat çeken Müezzinoğlu, bir başka değerin de öğretmenler olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti: 

"Öğretmenlerimizin bu çocuklara aktaracakları, bu milletin güçlü medeniyet değerleridir. Biz ilk emri ´Oku´ olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Okuma anlamında dünyanın gelişmiş ülkeleriyle yarışabilme konusunda kat etmemiz gereken önemli mesafeler var. O nedenle okumayı, ilmi, akıl ve alın terini merkeze alan bir bakış açısını yeniden gündeme getirmemiz lazım. Gençlerimize öz değerleri, öz saygıyı ve özgüveni güçlü bir şekilde vermeliyiz. Şayet gençlerimizde bu özellikler varsa onu da ilim ve bilim ile süslersek, bu milletin gençleri dünya milletinin gençleriyle mutlaka yarışta iddialı olur, önde olur. Bunu başarabilecek potansiyelimiz de var. Gençlerimizi ilim, düşünce özgürlüğü ve özgüven konusunda destekleyerek ‘icat çıkarma’ değil ‘evladım ne olur icat çıkar’ diyerek onların akıl ve gönül farklılıklarının gelişmesine yardımcı olmalıyız." diye konuştu. 

Hayırsever işadamı Hasan Öztimur’a, Bakan Müezzinoğlu’na teşekkür eden Vali İzzettin Küçük, “ Herkesin bir hesabı var ama en kıymetli hesap iyilik hesabıdır. Sayın Hasan Öztimur, bu hesaba sürekli yatırım yapıyor. Aynı zamanda marifet de iltifata tabidir. Bu değerli işadamlarını teşvik etmek ve onların yanlarında olmak gerekiyor” dedi. 

Yunus Emre İlkokulu öğrencilerinin halkoyunu gösterisinin ardından konuşan hayırsever işadamı Hasan Öztimur’un oğlu Murat Öztimur, “Yoğun göç alan bölgelerde eğitim alanında ihtiyacı olan noktalara katkıyı görev bildik. Bursa’da kazandık ve Bursa’ya yatırım yaptık” dedi. 

Yapılan protokol konuşmalarının ardından okulun resmi açılışı için kurdele kesimi yapıldı. 

05-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.