BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERDE LİDER BURSA

İnegöl’de iş adamı Tarık Celaloğulları ve ailesi tarafından yaptırılan Naire Çikayeva Anadolu Lisesi ve Hayrullah Çikayeva Spor Salonu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle açıldı.
HAYIRSEVERDE LİDER BURSA

İnegöl’de iş adamı Tarık Celaloğulları ve ailesi tarafından yaptırılan Naire Çikayeva Anadolu Lisesi ve Hayrullah Çikayeva Spor Salonu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle açıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, halk oyunları gösterisiyle devam etti. Okulun açılışı ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun yaptırdığı dualarla yapıldı.

Açılıştı gençlere seslenen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Sizler 2014-2015 ders yılana birkaç gün evvel başladınız. Türkiye’de 16 milyon, Bursa’da da 500 binin üzerinde genç yavrumuz ders başı yaptı. Binlerce derslik hazır hale geldi. Binlerce öğretmenimiz görev yapıyor. Biz bu gençlerimizle iftihar ediyoruz. Geleceğimizi bütün ümitlerimizi size bağladık. Allah size akıl fikir versin. Allah size derslerinizde başarılar versin. Allah sizleri kazadan beladan korusun. Bu güzel öğretmenlerle, ailelerinizle cennet vatanımızın güzel beldesi İnegöl’de en iyi eğitimi alın, bir an önce yetişin, memleketimizin, insanlarımızın hizmetine koşun. Sizden bunu bekliyoruz. Size üstün başarılar diliyorum. Allah kolaylık versin” dedi.

Vali Karaloğlu ise: "Bursa´da hamdolsun hayırsever insanlarımız var, hayırsever işadamlarımız var. Bursa´mızda eğitimin fiziki alt yapısı her geçen gün daha da güçleniyor, Büyükşehir de Bursa´mızda eğitimin fiziki alt yapısı her geçen gün daha da güçleniyor. Teknik altyapıda da Fatih Projesi kapsamında şu anda iki bin 750 sınıfımızda akıllı tahtalar monte edildi, 18 bin tablet bilgisayarda çocuklarımıza ulaştırıldı İnşallah yılsonuna kadar 477 sınıfımıza ilave olarak akıllı tahtalar merkezi planlama ile sırası gelen okullarımıza döşenmeye devam edecek” dedi.

Heyecanı ve mutluluğu sesine yansıyan hayırsever iş adamı Tarık Celaloğulları, açılışa katılan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Arınç, Vali Karaloğlu ile birlikte Celaloğulları’na şükran plaketi vererek teşekkür etti.

7379-73807379-7380

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.