BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERLERİMİZDEN ROBOTİK KODLAMA VE 3D MODELLEME SINIFI

HAYIRSEVERLERİMİZDEN ROBOTİK KODLAMA VE 3D MODELLEME SINIFI

Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Robotik Kodlama, 3 Boyutlu Modelleme ve Üretim Becerileri Sınıfının açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Hayırsever İşadamları Cemal Kurt ve Fahrettin Gülener, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

Okul Müdürü Mehmet Türkmen’in açılış konuşmasının ardından Hayırsever İşadamı Cemal Kurt bir konuşma gerçekleştirdi.

Kurt, “ Ülkemizde mutlu, refah ve aydınlık bir gelecek inşa etmenin en temel yolu el birliği ile hareket etmektir. Daha fazla ve daha nitelikli üretimin ancak daha iyi eğitim almış, teknolojiyi anlayıp, gelişmeleri takip eden meraklı, istekli genç kuşaklarla mümkün olacağını düşünüyorum. Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz teknoloji atölyemizin bu hedefe hizmet edeceği,  gençlerimizin hayal kurma gücünü artırmada robotik kodlama ve 3 boyutlu modellemeyi öğrenmenin öğrencilerimize çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ermetal Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ermetal Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener ise konuşmasında okul öğrencilerinden Ömer’e tavsiyelerde bulunarak başladı. Gülener, “ Ömer, elleriyle çalışana işçi, hem elleri hem aklıyla çalışana usta, hem elleri hem aklı hem de kalbi ile çalışan ise sanatkâr diyoruz. Bunlara ilaveten beş duyusu ve hücrelerini de ekleyerek çalışana ise üstad diyoruz. Bizim işimiz  de budur.  Bu sıraladıklarımızı İslam kültürü, terbiyesi ve yüksek derecedeki ahlakını da ekleyerek yarın sizler yapacaksınız. “İçinizdeki en hayırlınız insanlığa en çok hizmet edeninizdir” hadisinin vermiş olduğu düsturla hareket etmeliyiz. Burada olmaktan çok mutluyum. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “ Sevgili öğrenciler, 3 Boyutlu Modelleme ve Robotik Kodlama sınıfını okulumuza kazandırarak eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili sizlere destek olan iki kıymetli hayırseverimiz bugün burada bizlerle birlikte. Sizler için kurdukları bu atölye ile bilginizi artıracaklar, aynı zamanda da sizlere bir iyilik daha yapacaklar bilmediklerinizin de sayısını artıracaklar. Sizler de bilmediklerinizi öğrendikçe okyanusta yüzer gibi bilgi deryasına, bilim ummanına kendinizi bırakmış olacaksınız. Atölyemizin kurulmasında emeği geçen herkese başta Fahrettin Gülener ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi de çok sevdiğimizi, onlara güvendiğimizi ve gelecekte bu ülkeyi, bu dünyayı emanet edeceğimiz için son derece rahat olduğumuzu belirtmek istiyorum. Her zaman söylediğim bir sözle konuşmamı tamamlamak istiyorum. Güzel hayaller geniş ve güçlü bilgiler üzerine kurulur. Bilginiz ne kadar genişse hayalleriniz de o kadar güzel ve ulaşılabilir olacaktır. Herkesi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.   

Konuşmaların ardından protokol, açılışı yapılan 3 Boyutlu Modelleme ve Üretim Becerileri Sınıfını ve okulu gezdi.

 

27-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.