BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İBN-İ SİNA ÖZEL EĞİTİM OKULUNDAN ÖZEL TÜBİTAK FUARI

İBN-İ SİNA ÖZEL EĞİTİM OKULUNDAN ÖZEL TÜBİTAK FUARI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Mustafakemalpaşa’da İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama ve Meslek Okulunda gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışına katıldı. Dülger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş’ın da katıldığı Fuar açılışında özel öğrencilerin hazırladığı çalışmaları dikkatle inceledi. 

Mustafakemalpaşa’da İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama ve Meslek Okulunda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışına katılan Sabahattin Dülger, özel öğrencilerinin hazırladığı çalışmaları dikkatle inceledi.  Öğrenciler ve aileleriyle yakından ilgilenen Dülger, Bilimin engel tanımadığını söyledi. Fuarın, bu özel çocuklara fırsat verildiğinde neler yapabileceğinin kanıtı olduğunu ifade eden Dülger, “Birçok projeyle bilim fuarına katılan özel eğitim öğrencilerinin yapmış oldukları çalışmalar övgüye değer. Bu çalışmaların öğrencilerimize, topluma uyum sağlamaları ve günlük yaşam becerilerini kazanmaları, akranlarıyla paylaşımda bulunmaları ve motor becerilerinin geliştirilmesi konusunda önemli katkı sağladığına inanıyorum. Özel çocuklarımız hem eğlenerek öğreniyorlar hem de çevre bilincinde farkındalık kazanıyorlar. Öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi. 

Dülger ve beraberindekiler açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama ve Meslek Okulunda öğrenciler tarafından hazırlanan çalışmaların sergilendiği stantları tek tek gezdi. İbn-i Sina Özel Eğitim Okulunun özel öğrencileri, protokolün yoğun ilgi gösterdiği çalışmalarını büyük bir heyecanla anlattı. 

25-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.