BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919; Samsun'dan başlayan bağımsızlık hareketinin, milletin azim ve kararı ile birleşerek tüm yurda yayılmasının başlangıcıdır. 19 Mayıs, milletimizin istiklâl yolundaki kurtuluş meşalesini ateşlediği bir dönüm noktasıdır.. Bugün, bu önemli tarihin 102. yıl dönümünü kutlamanın coşkusu ve sevinci içindeyiz. 

Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı olan sevgili gençler; içinde bulunduğumuz zaman diliminde her alanda hızlı bir değişim ve gelişim yaşanmaktadır. Ülkemizi daha ileriye ve yeni ufuklara sizin fikirleriniz, sizin buluşlarınız, sizin düşünceleriniz taşıyacaktır. Bu sorumluluk çerçevesinde kendinizi en iyi şekilde yetiştireceğinize, ülkemizin ileri taşınması konusunda azim ve kararlılıkla çalışacağınıza inancımız tamdır. 

Cumhuriyet değerlerine, demokrasiye sahip çıkan, sorgulayan, eleştiren, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek, onları desteklemek eğitim camiası olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu sorumluluk ve bilinçle, değerli öğretmenlerimizin rehberliğinde, 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetişmeleri için eğitim alanında tüm çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. 

19 Mayıs 1919 tarihinin 102. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere millî mücadeleye ruh veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve hürmetle yâd ediyor; başta geleceğimizin teminatı gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

                                                                                             Sabahattin DÜLGER

                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.