BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'ÜN 10 KASIM MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SERKAN GÜR'ÜN 10 KASIM MESAJI

Düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve inkılaplarıyla yaşadığı çağı aşan ve her döneme fikirleriyle rehber olan büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurlanışının 83. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin banisi Atatürk; ömrünü milletine adamış, topraklarımızı düşman işgalinden kurtarmış, ülkesinin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen "Türk İstiklal Mücadelesi"ne yön vermiştir.

Bizler de onun; "Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." sözlerinden hareketle eğitim ve öğretimin her aşamasında daha verimli, daha etkili, çağın gereklerine uyum sağlayabilen bireyleri yetiştirmenin azim ve kararlılığındayız.

Onun bizlere emanet ettiği, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi; sağlam bir irade ile ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, bilim ve teknolojiye hâkim, millî ve manevi değerlerimize bağlı bir nesil olarak yetiştirmenin sorumluluğunu taşıyor; geçmişimizden aldığımız güçle hep birlikte çalışıyoruz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha rahmetle, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.

 

                                                                                                                                                                                                                 Serkan GÜR

                                                                                                                                                                                                       Bursa İl Millî Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.