BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

Bursa İl Milli Eğitim Danışma Komisyon toplantısı Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın başkanlık ettiği komisyon toplantısına Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Karadağ ve diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları, Sendika Başkanı ile il ve ilçelerde görevli eğitim yöneticileri, öğretmen ve veliler katıldı.

Komisyon başkanı Sarıkaya, tüm komisyon üyelerinin görüş ve önerilerinin tartışılmasının ve tavsiye kararı olarak desteklenmesinin ilimiz eğitimi için büyük önem arz ettiğini bu nedenle efektif ve katılımcı bir toplantı olması gerektiğini belirtti.

Katılımcılara danışma kurulunun işleyişi hakkında bilgi veren Sarıkaya, “Kurulumuza verecekleri desteklerden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Burada çok değerli görüşler ve öneriler paylaşılacak. Verilecek öneriler ve alınacak kararlar, gelecekte yapacağımız çalışmalara rehber olacak ve eğitim çalışmalarımızın yol haritasını belirleyecek” dedi.

Geniş tabanlı bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda öğrenciler, okul güvenliği, fiziki yapı, öğretmen motivasyonu, okul polisi uygulamaları, faaliyetler ve projelerin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında, diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılması gibi birçok konunun değerlendirilmesi yapıldı.

İl Millî Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü İbrahim Ataman’ın son toplantıda alınan kararların uygulanmasına dair yaptığı sunumun ardından toplantı sona erdi.

14-06-201614-06-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.