BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER´DEN MUDANYA ZİYARETİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER´DEN MUDANYA ZİYARETİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Mudanya’da bir dizi okul ziyareti gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal ve Milli Eğitim Müdür Yarımcısı Mustafa Bilici’nin de yer aldığı ziyaretlerde Dülger, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal ve değerli bir meslek olduğunu ve bu mesleğin değerinin herkes tarafından anlaşılması gerektiğini belirten Sabahattin Dülger, “Bu değeri anlayabilen ülkelerin bugün gelişmiş ülkeler arasında bulunduğunu görüyoruz. Nurettin Topçu’nun söylediği gibi; ‘Öğretmen, sıkıntılara karşı direnci ve gayreti bilen değil, sevendir.’ Geçmişimizden aldığımız kuvvetle ülkemizin daha da ileri gitmesi için 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Öğretmenler, öğrencilerimize ve topluma rol model oluşturmaktadır. Öğretmenler sadece bizim için değil tüm ülkemiz için önemlidir. Önce inanacağız, hayal edeceğiz, sonra uygulamaya koyacağız ve gerçekleştirmeye çalışacağız. Bugünün çocukları gelecekte bizlerin çocuklarını, torunlarını yetiştirecek. Bu vizyonla yetiştireceğimiz çocuklarımız, ileride ülkemizin geleceğine yön verecekler. Bu da bize ayrı bir sorumluluk veriyor.” dedi. 

Okul müdürlerine önemli görev sorumluluk düştüğüne vurgu yapan Dülger; "Bir okul, müdürü kadar okuldur. Kurumlardaki insanlar, kurumlardaki yöneticilerle şekil alır. Okul müdürünün gayreti, öğrencilerin geleceğini de doğrudan etkiler. Okul müdürü, iyi bir meslek rehberi, iyi bir insan mühendisi ve gönül mimarıdır." dedi.

 

19-03-201919-03-201919-03-2019

19-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.