BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER'İN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Uzun bir yaz tatilinin ardından başlayan 2019-2020 eğitim öğretim yılını idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimizle birlikte büyük bir sevinç ve heyecanla karşılıyoruz.

Bursa eğitim ailesi olarak 1.864 okulda 577.650 öğrencimiz ve 38.600 öğretmenimizle, yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlangıç yapıyoruz. Bu yıl birinci sınıfa başlayan 53.350 öğrencimizin de heyecanını, onlarla birlikte bizlerde yaşıyoruz.

Hedefimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde ülkesine ve milletine faydalı, kendisini geliştirebilen ve üreten iyi vatandaşlar olarak yetiştirmektir.

Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, eğitim ve öğretimin temel taşı öğretmenlerimize düşmektedir. Bu kutsal mesleğe gönül veren fedakâr meslektaşlarıma güvenim tamdır. Değerli öğretmenlerimizin, üzerlerindeki bu ağır sorumluğu her zaman olduğu gibi bu yıl da en iyi şekilde taşıyacaklarına gönülden inanıyorum.

Bugünün çocuklarını ve gençlerini yetiştirmek üzere aldığımız yolda birer eğitim paydaşı olan velilerimize de bugüne kadar verdikleri destekten dolayı teşekkür eder, aynı azim ve kararlılıkla yeni eğitim ve öğretim yılında  el birliği ile öğrencilerimize en iyiyi, en doğruyu ve en güzeli vermek üzere desteklerine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu belirtmek istiyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, öğretmenlerimize, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor ve tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

Sabahattin DÜLGER

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.