BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SARIKAYA’NIN 1. DÖNEM SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SARIKAYA’NIN 1. DÖNEM SONU MESAJI

 

Sevgili öğrenciler, birinci dönem boyunca yürüttüğünüz eğitim-öğretim çalışmalarından dolayı sizleri tebrik ediyorum. Hep birlikte yoğun bir şekilde çalıştık ve yorulduk. Şimdi dinlenme vakti. İkinci döneme daha azimli ve kararlı bir şekilde başlamak için önümüzde iki haftalık bir süre var. Bu süreyi en verimli şekilde değerlendirebilmek için bol kitap okumalı ve tabi öğrendiklerimizi unutmamak ve pekiştirmek için biraz da çalışmalıyız. Bunun için Bakanlığımızın tüm içeriklerini geliştirerek hizmete sunduğu yeni EBA’yı incelemenizi öneririm. Ders videoları, ses dosyaları, dergiler, sunular, testler vs. hem eğlenerek hem de öğrenerek bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Kıymetli velilerimiz, yapıcı bir yaklaşımla, öğrencilerimizin başarılarını ödüllendirip eksikliklerini tamamlama yönünde desteklerinizi esirgemeyiniz. Tatil süresince “EBA” modüllerini kullanan öğrencilerimizin başkaca özel bir desteğe ihtiyacı olmayacaktır. Çocuklarımızı tatil boyunca hem şehir hem okul kütüphanelerine yönlendirme, eğitimle ilgili organizasyonlara katılma, tiyatro ve sinema gibi sanatsal faaliyetlerde bulunmaları konusunda yönlendiriniz.

Geleceğimizi şekillendiren sevgili öğretmenlerimiz, tüm umudumuz, yarınımız olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri, hem akademik hem de ahlaki olarak gelişmeleri için gösterdiğiniz üstün çabadan dolayı sizleri tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

 

 

        Veli SARIKAYA

 

 Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.