BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VELİ SARIKAYA’NIN YILSONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VELİ SARIKAYA’NIN YILSONU MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

600 bin öğrenci, 33 bin yönetici, öğretmen ve eğitim çalışanıyla büyük bir aile olarak 2016 – 2017 eğitim öğretim yılını tamamlıyoruz. Çok çalıştınız ve mezun olarak veya bir üst sınıfa geçerek ödülünüzü aldınız. Şimdi yeni bir süreç var önünüzde, koca bir yaz tatili. Spor yapmak, sanatsal veya kültürel faaliyetlerde bulunmak, çeşitli sosyal etkinliklere katılmak, en çok da kitap okumak için uzun bir tatil. Yeteneklerinizi geliştiriniz, güçlü yönlerinizi destekleyecek etkinliklerde bulununuz. Tatil boyunca gerek okullarımızın spor salonları, kütüphaneleri ve diğer sosyal alanları; gerekse Halk Eğitim Merkezlerimiz ücretsiz olarak çeşitli kurs ve etkinliklerle hizmetinizde olacaktır. Bir sonraki eğitim öğretim yılında daha donanımlı ve hazır bir şekilde olacağınıza inancımız tamdır. Bunun için yaz tatilinde siz dinlenirken biz okullarımızı sizin için daha iyi duruma getirebilmek için çalışacağız.

Merkezi Ortak sınavlara giren öğrencilerimiz için önemli bir çalışma yürütmekteyiz.  8. Sınıfı başarıyla bitirip 9. Sınıfa geçecek olan öğrencilerimiz, Müdürlüğümüzün web sayfasında bulunan Ortaöğretim Kariyer Planlama sisteminde yer alan Tercih Robotu ve okullarımıza ait her türlü bilgiye ulaşacak ve sağlıklı bir şekilde istedikleri ortaöğretim kurumuna yerleşmek için tercihlerini yapacaklar.

Kıymetli Veliler,

Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşıladınız, yanlarında oldunuz, desteklediniz. Bu nedenledir ki, çocuklarımız hem ders bazında hem de girdikleri merkezi sınavlarda (YGS, Merkezi Ortak Sınavlar) önceki yıllara oranla başarılarını önemli ölçüde artırdılar. Bursa’mız tüm branşlarda Türkiye ortalamasının üzerinde yer aldı. 

Uzun ve yoğun bir çalışma sürecinin ardından çocuklarımızı dinlendirme; aynı zamanda dinlendirirken sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklere yönlendirerek verimli bir yaz tatili geçirmeleri için gayret göstereceğinize inanıyoruz. Sizden beklentimiz, farklı zeka türlerine ve yeteneklere sahip olan çocuklarımızın güçlü yönlerini ve yeteneklerini geliştirme konusunda destek olmanızdır. Farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğu bilinciyle hareket ederek sağlıklı ve huzurlu bir toplum inşa etmek için sağlıklı ve huzurlu bir nesil için bizleri desteklemenizdir.

Saygıdeğer öğretmenlerimiz, idarecilerimiz,

600 bin kişilik bir eğitim ordusunu böylesine uzun ve zor bir süreçte hedefine ulaştırmak ancak inanmakla mümkündür. Başarıyla, huzurla ve gururla eğitim öğretim yılını bugün tamamlamış olmamız sizin sayenizdedir. Ellerinize, yüreğinize sağlık. Bir sonraki eğitim öğretim yılında yeniden aşkla, şevkle işe koyulabilmek dileğiyle.

Tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve eğitim çalışanlarımızı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.                                                                                                                                                            

 

                                                                                                                                                                Veli SARIKAYA
                                                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.