BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM’DEN MANGALA OYUNU TURNUVASI

İL MİLLİ EĞİTİM’DEN MANGALA OYUNU TURNUVASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde pilot okullarda uygulamaya konulan Mangala Oyununu Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında gerçekleştirilen Mangala Turnuvası, Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu Salonu’nda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız’ın da katıldığı turnuvaya on okuldan kırk öğrenci yarışmacı olarak katıldı. Tüm yarışmacılara turnuvada giymeleri için “Mangala” baskılı tişört ve şapka dağıtıldı. Turnuvada birinci olan öğrenciye bisiklet hediye edilirken diğer dereceye giren öğrencilere de akıl oyunları seti, mangala takımı gibi çeşitli hediyeler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya turnuvayla ilgili olarak, “Kültürümüzden izler taşıyan bu tarz değerlerin yaşatılması için yapılan her türlü çalışmaya destek olmaya devam edeceğiz. Bu amaçla yola çıkılan Mangala Oyununu Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi’nin finalinde gerçekleştirilen bu turnuvada emeği geçen tüm öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ediyorum. Ayrıca projenin öğrencilerimizin birlikte karar verebilme ve problem çözme becerilerini arttırmaya yönelik büyük bir katkı sağlayacağını ve serbest etkinlikler dersi içeriğinin daha da zenginleştirilmiş hale gelebileceğini düşünüyoruz.” dedi.

20-05-201620-05-201620-05-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.