BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNGİLİZCE’DE DYNED İLE GELEN BAŞARI

İNGİLİZCE’DE DYNED İLE GELEN BAŞARI

Resmi devlet okullarındaki 4-12 sınıflarda okuyan öğrencilerin İngilizce konuşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen DynEd Dil Eğitim Sisteminde il derecesi elde edenler Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen törenle ödüllendirildi. 

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, öğretmenlerinin, okul müdürlerinin ve koordinatörlerinin ödüllendirildiği DynEd İl ödül törenine Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, DynEd Avrupa Direktörü Mehmet Mervan Bayraktaroğlu,  İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, DynEd il ve ilçe koordinatörleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

DynEd çalışmalarının yer aldığı tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan tören, Mudanya Atatürk Ortaokulu Öğretmeni ve Dyned Koordinatör Yardımcısı Benay Gülmez’in “DynEd Projesi” hakkında bilgiler vermesiyle devam etti.  

Törene katılan Vali Yardımcısı Abidin Ünsal ise projenin başlangıcından bu zamana kadar gelinen noktada büyük başarılara ulaşıldığını ve dil öğrenimine somut ve kesin katkılar sunduğunu söyledi.

İngilizceyi öğretmek adına 13 yıldır Dünyanın en büyük projesinin yürütüldüğünü belirterek sözlerine başlayan Dyned İngilizce Dil Eğitim Sistemi Avrupa CEO’su Mehmet Mervan Bayraktaroğlu kendilerinin projenin teknik altyapısında yer aldıklarını, projedeki en büyük başarının ise öğretmenlerde ve yöneticilerde olduğunu söyledi. Projenin doğru ve etkili bir şekilde kullanılmasında emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Bayraktaroğlu “Bursa ilimizin DynEd’te çok özel bir yeri var ve bu konuda büyük bir başarı gösteren illerimizden bir tanesi. Bundan dolayı tüm Bursa ili yöneticilerini tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Dünyaya hitap edebilmede olmazsa olmazların arasında yer alan dil öğreniminin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “İnsan hayatı bir nefesle başlıyor. Toplumsal hayat ise iletişimle başlıyor ve devam ediyor. İletişimin en temel vasfı olmazsa olmazı da dil. Dolayısıyla bizim gençlerimizi, çocuklarımızı bu vasıfta yetiştirebilmenin en önemli husus olduğunu düşünüyorum ve bu noktada çalışma arkadaşlarımın da benimle hemfikir olması sebebiyle kendimi şanslı hissediyorum. Çocuklarımız verilen her şeyi alma konusunda yetenekliler. Bizim yapmamız gereken en önemli şey ise onlara bu konuda destek vermek ve onları inandırmaktır. Bunu sağlayabilirsek dönüşlerini en kısa sürede alabiliriz. Geçtiğimiz yıl 115 bin öğrencimiz Dyned’ te aktif olarak yer aldı ve aktif olarak 200 bin saat kadar süre boyunca sistemi kullandılar. Bugün ise bu sayı 180 bin oldu ve Dyned kullanma saatimiz de 600 binleri buldu. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Öğrencilerimizi sistemden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Dyned il ödüllendirme kriterleri doğrultusunda sene başından bu yana DynEd Dil Eğitim Sistemini etkin ve verimli şekilde kullanan başarılı çalışmaları ile dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, öğretmenlerinin, okul müdürlerinin ve koordinatörlerinin ödüllendirilmesinin ardından tören sona erdi. 

Ödül töreninin ardından DynEd & eTwinning stantlarının yer aldığı “DYNFEST” festivalinin geniş bir katılımla açılışı gerçekleştirildi. İngilizce oyunlar, şarkılar ve sürpriz hediyelerin yer aldığı alan tüm gün boyunca ziyarete açık olacak.

 

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.