BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İPEKÇİLİK AİHL ÖĞRENCİLERİ MEDMUN’DA

İPEKÇİLİK AİHL ÖĞRENCİLERİ MEDMUN’DA

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya,  Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mustafa Yiğit’i, İngilizce Öğretmenleri ile öğrencilerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda ağırladı. 

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırlık,  9 ve 10. sınıflarından oluşan 9 kişilik öğrenci grubu,  Fransa´nın Nice kentinde Paris Siyasal Bilimler Üniversitesi tarafından Menton´daki Akdeniz ve Orta Doğu Çalışmaları kampüsünde düzenlenen MEDMUN-Akdeniz Model Birleşmiş Milletler Konferansı 2017 programında “Nüfus: Küresel Toplumları Zorlayan Demokgrafik Trendler" temasına katılım gösterdi. 

Dünya´nın en prestijli on model etkinliğinden biri kabul edilen program, her yıl İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Arapça olmak üzere dört dilde organize ediliyor. 44 ülkeden 300 lise ve üniversite öğrencisinin katılım gösterdiği konferansta Türkiye’yi temsil eden tek lise olarak yer alan İpekçilik İmam Hatip Lisesi öğrencileri İngilizce komitelerden olan ECOSOC: BM Ekonomik ve Sosyal Komite´de çeşitli ülkeleri temsil ettiler. Bu komitede üç gün boyunca Pekin Deklarasyonunun uygulanması ile kadına şiddetin önlenmesi konularını ele alan öğrencilerin toplantılar sonunda önerdikleri çözümler bir sonuç bildirgesinde toplanarak kabul edildi. Elde edilen bu sonuç bildirgeleri değerlendirilmek üzere Birleşmiş Milletlere gönderiliyor ve uygun görüldüğü takdirde de uygulamaya sokuluyor.  

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Uluslararası arenada ülkemizi ve Bursa’yı temsil eden öğrencileri ve onlara bu konuda destek olan öğretmenlerini ülkemizin kanayan bir yarası olan kadına şiddetin önlenmesi konusunu ele almalarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Sarıkaya, öğrencilere hediyeler verdi.

30-03-201730-03-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.