BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İPEKÇİLİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SPOR SALONU PROTOKOLÜ İMZALANDI

İPEKÇİLİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SPOR SALONU PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa Valiliği, Sönmez Holding ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında  İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu Yapımı ile ilgili protokol imzalandı.

İçişleri Eski  Bakanı Bursa Milletvekili Efkan Ala, Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in hazır bulunduğu törende Vali Yakup Canbolat  “Basınımızın değerli mensupları bugün bir hayra vesile olmak için yine bir araya geldik. İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisemizin  devam eden inşaatına  kapalı spor  salonu kazandırılması işi için bir hayırsever  vatandaşımız aranıyordu. Bu noktada Sayın Bakanımız ile  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız  aracılık yaptılar ve Celal Sönmez Beyefendi bu hayırseverlik işine talip oldu. Devam eden proje kapsamında 4.5 milyon liralık bir katkı ile okulumuza kapalı salonun kazandırılmasına vesile olmuş olacak. Celal Sönmez beyefendiye bu değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.   Buna vesile olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve Sayın Bakanımıza da şükranlarımızı arz ediyoruz.” dedi.

Celal Sönmez’in yaptığı katkılarla bilinen bir iş adamı olduğunu vurgulayan Bursa Milletvekili Efkan Ala, teşekkürlerini sunarak,   “ Şu an üzerinde konuştuğumuz insana yapılan yatırım ile ilgili bir alan. Çok kıymetli! Yani insana yapılan yatırımın çıktısının değeri ölçülemez. Belki verdiğimiz katkı, bulunduğumuz miktarın ederi belli ama buradan mezun olacak çocukların sürekli Türkiye’ye yapacakları katkı insanlığa yapacakları katkıların ne olduğunu gerçekten bilmiyoruz. Onun  için ben de kısa zamanda bunun çözülmüş olmasından dolayı hem Sayın Burkay’a hem de Sayın Sönmez’e ve Sayın Valime gerekten  çok teşekkür ediyorum. Bursa her zaman bir mesele gündeme geldiğinde onu ele alıp çözmekte mahir, üreten bir şehir. Sorunları biriktiren değil çözen bir şehir. Bursa’ya da bu yakışırdı.” dedi.

“Bu tür konular geldiğinde şahsım, benden önce ailem, hepimiz birer vazife olarak görürüz ve severek katkıda bulunuruz.” diyen,   Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, “ Özellikle eğitim, sağlık ve spor alanındaki destekler adeta bir miras gibi bize vasiyet gibi kaldı. Bunu devam ettirme şansını verdiği için Allah’ıma bin kere şükrederim. Sağlık, spor ve eğitim konusu öncelikli konularımız arasındaydı. İbrahim kardeşimden teklif geldiğinde seve seve yaparız dedik. İnşallah bu yıl bitecek. Gençlerimiz orada iyi eğitim alacaklar. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

BTSO Başkanı Burkay ise  “ İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Bursa’nın en köklü okullarından bir tanesi.   Celal bey, hem oda başkanlığı döneminde hem de aile olarak zaten eğitim ve sağlığa gerçekten çok önemli katkıları olan bir şahsiyet. Burada da kırmadı sağ olsun. Bugün  inşallah bu protokol ile okulumuz  spor kompleksine de kavuşacak. Ben de Celal Başkanımıza teşekkür ediyorum, hayrından dolayı.” dedi. 

Vali Canbolat, Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in protokol metnini imzalamalarının ardından tören son  buldu.

19-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.