BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞI YARIŞMALARI BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

İSTİKLAL MARŞI YARIŞMALARI BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

“12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” etkinlikleri kapsamında, 08 Mart 2017 Çarşamba günü Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, 17 ilçe birincilerinin katıldığı, “İstiklal Marşını Güzel Okuma” ve “İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy Konulu Kompozisyon” yarışmalarının finali yapıldı.

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında, Kestel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hayrunnisa Turan birinci, Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Samet Açıkel ikinci, Osmangazi İlçesi Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ali İhsan Denizli ise üçüncü oldu. İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif Ersoy Konulu Kompozisyon Yarışmasında ise, İnegöl İlçesi Alanyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Rabia Tunç birinci, Nilüfer İlçesi Özlüce Nurettin Topçu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Amine İmran Tecimen ikinci, Karacabey İlçesi Şehit Serkan Şahin Ortaokulu öğrencisi Zahide Bük ise üçüncü oldu.

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Uygar Umut, yarışmalara katılan tüm öğrencilere katılım belgeleri; öğretmenlerine ise teşekkür belgesi ve hediyeler verdi.

 

Dereceye giren öğrencilerin hediyelerini ise, 13 Mart 2017 Pazartesi günü yapılacak olan “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programında, Bursa Valisi İzzettin Küçük ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya verecek.

 

08-03-201708-03-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.