BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 98. YILI

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 98. YILI

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı Tayyare Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 98. yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın yanı sıra Bursa protokolü katıldı.   

Çamlıca Anadolu Lisesi’nin hazırladığı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan programda Okul Müdürü Engin Koç günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Bursa Valisi Yakup Canbolat verdi.  

İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında Bursa Erkek Lisesi’nden Murat Çelik birinci, Yusuf Ateş AİHL’den Emirhan Sağlam ikinci, Karacabey AİHL’den Melih Hız üçüncü oldu. “İstiklâl ve İstikbal Şairi Mehmet Akif” konulu Kompozisyon yarışmasında ise Özel Final Ortaokulu’dan Yiğit Gökalp birinci, Gündüzlü Ortaokulu’undan Gamze Nur Arı ikinci, Şht. İsa Özkan İHOO’dan Zeliha Korkmaz üçüncü oldu. 

Program, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklâl Marşı’nın yazılış hikâyesini anlatan şiir, oratoryo ve çeşitli sunumlardan oluşan “İstiklâl Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” isimli gösteri ile sona erdi. Çamlıca Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen gösteri izleyicilerin beğenisini kazandı.

12-03-201912-03-201912-03-201912-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.