BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARİYER DANIŞMANLIĞI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR!

KARİYER DANIŞMANLIĞI PROJESİ HAYATA GEÇİYOR!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA, Mustafa ÖZDAL´ın hazırlayıp sunduğu “Gündemin Getirdikleri” adlı programa konuk oldu .

Sarıkaya, Temel Eğitimden Ortaöğretime geçecek öğrenciler için hazırlanan Kariyer Danışmanlığı Projesi ile ilgili soruları yanıtladı.  Bu proje ile geçtiğimiz yıllarda tercih hatalarından kaynaklanan açıkta kalma probleminin bir daha yaşanmayacağını ifade etti.

Sarıkaya, "Öğrenci, öğretmen ve velilerimiz bu proje sayesinde yaklaşık 500 sayfadan oluşan okul türleri, alan, dal bilgileri ile verimli ders çalışma teknikleri, sınav kaygısı ile başa çıkma yöntemleri gibi rehberlik içeriklerine,  bununla birlikte,  İşkur, Özel Eğitim Genel Müdürlüğü  ve YÖK’ün verilerine de sistem üzerinden erişebileceklerdir. Öğrencilerimiz, tercih robotunu kullanarak, okullarımızın harita üzerindeki konumları, okul türleri, bulunduğu ilçe, taban puanı, pansiyon durumu yüzdelik dilimi ve öğretim şekline göre süzme işlemi yaparak kendilerine uygun okullara tek tuşla ulaşabileceklerdir. Bu yönüyle bu proje, Türkiye’de bir ilk ve model alınacak uygulamadır." dedi.

Mustafa ÖZDAL´ ın Bursa iline ait okullaşma oranları, derslik sayıları ve okullarda yürütülen depreme hazırlık çalışmaları ile ilgili sorularına da yanıt veren Sarıkaya, göreve geldikten bu yana araştırma, analiz etme ve uygulama modeline uygun yönetim anlayışı ile çalışmalar yürütüldüğünü, bu işin bir ekip işi olduğunu ifade etti ve yapılan projelerde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

04-04-201604-04-201604-04-201604-04-201604-04-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.