BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA İŞ İNSANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA İŞ İNSANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

Bursa’da düzenlenen “Kariyer Günleri” isimli etkinliklerde iş insanları öğrencilerle buluşuyor. 22. Dönem Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu’nun da katıldığı etkinlikler kapsamında Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nde Hüseyin Özdilek ve Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ise Hasan Eker öğrencilerle buluştu. Öğrencilere ilk ağızdan başarılı olmanın yollarını anlatan işadamları, bu yolda karşılaştıkları zorluklar ve bu zorluklarla nasıl baş edilmesi gerektiği konusunda deneyimlerini paylaştılar.

“Kariyer Günleri” isimli etkinliklerde öğrencilerin geleceğe yönelik mesleki kararlarını alırken onları Bursa’nın başarılı iş insanları ve kanaat önderleriyle bir araya getirmeyi amaçladıklarını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, ‘’Her fırsatta dile getirdiğimiz 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımızın temeli olan gençlerimizi geleceğe yönelik atacağı adımlarda doğru yönlendirmek üzere yapılan her çalışma vatana bir hizmettir. Bu noktada gençlerimizin fikirsel olgunluğa erişmeleri için katkıda bulunan değerli iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Bursa’da bu tür etkinliklerin örnek olmasını temenni ediyorum ve diğer iş insanlarımızın deneyim ve tecrübelerine de geleceğimizin mimarı öğrencilerimizin ihtiyacı olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum.’’ dedi.

Etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayanlara teşekkür eden 22. Dönem Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu, öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi ve kendi yazdığı şiirleri okudu.

Özdilek “Lüksten Uzak Durun”

Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle biraya gelen Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek öğrencilere vazgeçmeyecekleri ilkelere sahip olmaları gerektiğini ifade etti ve kendi hayatında edindiği ilkeleri öğrencilere anlattı. İş hayatının başından bu günlere kadar belirlediği ilkelerine her koşulda sadık kaldığını sözlerine ekleyen Özdilek ‘’Lüksten uzak durun. Marka hevesiniz olmasın. Boş zamanlarınızı çalışarak değerlendirin ve ailenize destek olun. Hayatınızdaki en önemli şey çalışkanlık ve dürüstlük olsun.’’ dedi.  Vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu da ifade eden Özdilek, Bir çayın dahi fişini kesmeyen çalışanı olursa, işine hemen son vereceğini söyledi.

Eker “Mutluluğun Yolu Çalışmaktan Geçer”

TURSAB Başkanı Burkon Turizm Genel Müdürü Hasan Eker öğrencilere kendi çalışma hayatını ve başarı hikâyesini anlatarak onlara gelecekte başarılı olmanın yollarından bahsetti.  İnsanların belirli yaş dönemlerinde düşüncelerinin değişiklik gösterebileceğini söyleyen Eker, “Hayatta değişmeyen bazı değerler vardır, çalışmak, ahlaklı olmak gibi; çalışan birisinin başaramayacağı hiçbir şey yoktur, mutluluğun yolu çalışmaktan geçer” dedi. Kendi okul hayatını ve öğrencilik yıllarını aktaran Hasan Eker, Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin çok iyi fiziki şartlara ve alanında donanımlı öğretmenlere sahip olduklarını belirterek, bu şansı kendilerini geleceğe hazırlamak için değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

16-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.