BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARNELER DAĞITILDI, ÖĞRENCİLER TATİLE ÇIKTI

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının 1.Dönemi karnelerin dağıtılmasıyla sona erdi, Bursa genelinde 580 bini aşkın öğrenci yarıyıl tatiline çıktı.  
KARNELER DAĞITILDI, ÖĞRENCİLER TATİLE ÇIKTI

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının 1.Dönemi karnelerin dağıtılmasıyla sona erdi, Bursa genelinde 580 bini aşkın öğrenci yarıyıl tatiline çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleriyle birlikte Osmangazi İlçesi Çaybaşı İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttılar. Karnelerini alan öğrencilerin mutlulukları görülmeye değerdi.

Karne dağıtımından önce öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, öğretmenlere verdikleri emekten dolayı teşekkür etti. Öğretimin her kademesinin fırsat olarak görülmesi gerektiğini, özellikle genç öğretmenlerin enerjisi ve akademik bilgilerinin güncel olmasından dolayı öğrencileri yeni teknolojileri sunma ve rehberlik etmede avantajlı olduklarını belirten Sarıkaya, ders ve müfredatlardan hareketle çocukların kimliklerini kendi milli ve manevi değerlerimizle inşa etmenin öğretmenlerin asıl vazifesi olduğunu sözlerine ekledi. Daha sonra 1. sınıf öğrencilerine karneleri dağıtıldı.

Görme engelli öğrencilere özel karne

Bursa genelinde öğrenim gören 53 görme engelli öğrenci de karne heyecanı yaşadı. Osmangazi İlkokulu´nda öğrenim gören görme engelli öğrencilere Braille alfabesiyle hazırlanan karnelerini İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya verdi. Öğrencileri tebrik eden Sarıkaya, Bursa genelinde 53 görme engelli öğrenciye ilk kez kabartma alfabe olarak bilinen Braille alfabesiyle hazırlanan karneyi milli eğitim müdürlüğü olarak hazırlayıp verdiklerini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, velilerin tatilde ders yaptırmak yerine çocuklarını anlama ve onlarla nitelikli vakit geçirmeleri gerektiğini belirtti.

22-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.