BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KELES’İN BİLİM ORDUSU PROJELERİNİ SERGİLEDİ

Keles’in dahi çocukları, hazırladıkları bilimsel projelerini sergiledi.
KELES’İN BİLİM ORDUSU PROJELERİNİ SERGİLEDİ

Keles’in dahi çocukları, hazırladıkları bilimsel projelerini sergiledi. Sergiyi ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, amaçlarının öğrencilerde bilim kültürünün geliştirilmesi ve bilimsel araştırma yöntemleri hakkında farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Davut Zeki Akpınar Yatılı Bölge Orta Okulu bahçesinde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Keles Kaymakamı Mustafa Türkcan ve Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ile çok sayıda davetli katıldı.

Şenlikte emeği geçenlere teşekkür eden Veli Sarıkaya: “Bilimin ve araştırmanın önemi gün geçtikçe artıyor. Eğitimin her kademesinde zekâyı geliştiren ve yaratıcılığı ön plana çıkaran bilimsel ve teknolojik faaliyetlerin teşvik edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu etkinlikte amacımız çocuklarımızın bilime olan ilgisini arttırmak ve bilimsel araştırma yöntemleri hakkında farkındalıklarını geliştirmekti. Başarı için eğitim sürecinin her aşamasında öğrencinin katılımı sağlanmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerin ilgi, istek, beceri ve ihtiyaçlarını dikkate alacak biçimde öğrenme yaşantılarının düzenlenmesi artık bir zorunluluk haline geldi. Bu tür organizasyonlar çocuklarımızda bilimsel düşünce bilincinin gelişmesine ve kalıcı öğrenmeye destek verecektir. Şenliğe katılan öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.”dedi.

Keles İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Davut Zeki Akpınar Yatılı Bölge Orta Okulu bahçesinde düzenlenen bilim şenliğine ilçede bulunan tüm okullar katıldı. Keles’in mucit öğrencileri tarafından hazırlanan projeler büyük beğeni kazandı. Şenlikte yaklaşık 80 proje sergilendi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.