BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİCK BOKS’UN TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI

KİCK BOKS’UN TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya, Kickboks alanında Türkiye derecesi elde eden okulları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Toplantı Salonu’nda misafir etti.

Küçükler Türkiye Okullar Arası Kick Boks Şampiyonası’nda; Sabiha Köstem Ortaokulu öğrencisi Kamil Çetin Türkiye üçüncüsü, Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Rana Işıl Torun  47 kiloda Türkiye ikincisi, Özel Osmangazi Okulları öğrencileri Büşra Savaş 32 kiloda ve Ediz Goşgun 37 kiloda Türkiye birincisi, Kenan Öztürk ise 37 kiloda Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye derecesi elde eden öğrencileri ve onlara bu konuda destek olan beden eğitimi öğretmenlerini göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik eden Kahya, öğrencilerle sohbet etti ve bundan sonraki hedeflerinin Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu olmasını beklediğini belirtti.

Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması, enerjilerinin doğru kullanmalarının sağlanması, sosyal gelişimlerinin ve özgüven duygularının artırılması için sporun herhangi bir dalına yönlendirilmeleri gerektiğinin önemine vurgu yapan Kahya, pozitif kazanımların öğrencilerin ders başarılarını da artıracağını belirtti.

Kahya, ziyaret sonrası öğrencilere hediye verdi.

16-02-201716-02-201716-02-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.