BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP FUARI’NDA MİLLİ EĞİTİM ATÖLYELERİNE YOĞUN İLGİ

KİTAP FUARI’NDA MİLLİ EĞİTİM ATÖLYELERİNE YOĞUN İLGİ

Bursa 17. Kitap Fuarı içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan ve her gün farklı okulların atölye çalışmalarıyla renklenen standlar büyük ilgi görüyor. Misafirler ile karşılıklı etkileşim içinde gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında; okullarda öğrenciler tarafından yapılan çalışmalar tanıtılırken ziyaretçiler de o çalışmaların içine çekiliyor.

Türkiye’de ahşap oyuncak üreten 4 tematik meslek lisesinden biri olan Hacı Sevim Yıldız  Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de yer aldığı standlarda; okul bünyesinde geliştirilen 14 oyun ve bu oyunlara özel hazırlanan ahşap oyuncaklar tanıtıldı. ziyaretçilerin oyunlara katıldığı standlarda, eş zamanlı oyuncak tasarımı atölyesi gerçekleştirildi.

Kimya Teknolojisi Alanı’nda önemli meslek liselerinden olan Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de; her yaş grubuna hitap eden renkli çözeltiler ve renk değiştiren tepkimeler gercekleştirerek kimyanın eğlenceli tarafını gösterdi.. Ziyaretçiler katıldıkları atölye çalışması ile bu deneyleri kendileri yapma imkanı da buldu. Yeşilyayla MTAL’nin yer aldığı standta ayrıca Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanlarının ortak olarak geliştirdikleri Arduino ile Robotik Kodlama Deney Seti ilk kez görücüye çıktı.

Fuar etkinlikleri kapsamında Tuna İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri tarafından kaleme alınan öykülerden oluşan Zeytin Dalı kitabının imza günü de gerçekleştirildi. Genç  yazarlar, okuyucularıyla buluştu. 

Fuar etkinlikleri kapsamında; okullar tarafından kurulan Robotik Kodlama, Masal, Karikatür, Gıda, Biyoloji, Elektrik-Elektronik, Moda Tasarım, Özel Eğitim (Seramik, Ahşap, Tekstil), İngilizce (Spelling Bee), eTwinning & DynEd, Güzellik ve Saç Bakım Atölyeleri de ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

18-03-201917-03-201917-03-201917-03-201917-03-201917-03-201917-03-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.