BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ”NDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

“KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ”NDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okulların 9. 10. ve 11. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yönelik Ülke genelinde Kitap Okuma Etkinliği yapıldı. Kitap Okuma Etkinliğinin İl Finalinde dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda ödül töreni düzenlendi.

"Kitap Okuma Etkinliği", öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek ve sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla düzenleniyor.

Kitap Okuma Etkinliği kapsamında öğrencilerin yaz tatili süresince okuyacakları ve performanslarının ölçüleceği 5 adet kitap belirlendi. Kitaplardan 1 tanesi öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak ve girişimcilik yeteneklerini geliştirecek türde.

Osmangazi,  Nilüfer, Yıldırım, İnegöl, Yenişehir, Kestel, Gürsu, Orhangazi, İznik, Karacabey, Gemlik ve Harmancık İlçelerinden 34 öğrencinin katıldığı il finalinde derece listesi aşağıdaki gibi şekillendi:

1) OSMANGAZİ - ERGİN AĞAÇ MTAL                       - Berivan ÖZTÜRK

2) İNEGÖL          - SALİH İBRAHİM KIRCALI MTAL  - Ezgi AKAY

3) İNEGÖL          - SALİH İBRAHİM KIRCALI MTAL  - SELİM YILDIZ   

 

04-01-201904-01-201904-01-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.