BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KIZILAY HAFTASI” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

“KIZILAY HAFTASI” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

 

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası münasebetiyle Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Kızılay Şube Müdürlüğü ortaklaşa bir program düzenledi.

BTSO Eğitim Kampüsü Oğuz Kağan Köksal Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Kızılay Şube Başkanı Davut Gürkan, Kan Bölge Müdürü Dr. Nihat Çakır, Toplum Merkezi Yöneticisi Esra Aruk, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Kuruluşunun 150. Yılı kutlanan Kızılay’ın tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan program Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in konuşmalarıyla devam etti.

Dülger, kuruluşunun 150. Yılına giren Türk Kızılay’ının ulusal ve uluslararası alanda her türlü koşulda insanlara yardım elini uzatan, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olduğunu belirtti. Bugüne kadar yüz binlerce aileye yardım ulaştıran Kızılay’ın milletimizin yardımlaşma ve dayanışma gücünü harekete geçirerek, insani değerlerin güçlenmesine, toplumlar arasında barış ve dostluk köprülerinin kurulmasına katkı sağlayan çalışmalarının son derece kıymetli olduğunu vurguladı.

Dülger, ilkyardımdan kan teminine, afet müdahaleden sağlık çalışmalarına kadar pek çok alanda hizmet veren, yapılan bağışlarla ayakta duran böylesine değerli bir kuruluşun önemini, öğrencilere anlatarak geleceğin ebeveynlerinin bilinçlenmelerine katkı sağlayan Bursa Kızılay Şube Başkanı Davut Gürkan’a düzenlenen etkinlikten dolayı teşekkürlerini iletti.

Kızılay Şube Başkanı Davut Gürkan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kızılay ailesi olarak bugün 150 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Kâr amacı gütmeyen, yardım ve hizmetleri karşılıksız olan ve kamu yararına çalışan bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşu olan Kızılay´ın amacı hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır.

Sevgili öğrenciler, Kızılay denince hepimizin aklına ilk gelen şeylerden biri nedir? Yardımseverlik. Evet Kızılay meydana gelen doğal afetler sonrasında afetzedelere yardım elini ilk uzatan kurumların başında gelmektedir”

“Bursa´da yılda 80 bin ünite kan toplanıyor”

187 ülkeye yardım götürüldüğünü de sözlerine ekleyen Gürkan, “Kızılay´ın 6 binden fazla profesyonel, yüzbinlerce ise gönüllü çalışanı mevcut. Sadece Bursa´da bile yılda 80 bin ünite kan toplanıyor. Kızılay bağışlarla ayakta duruyor” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından “Dersimiz Kızılay” adlı tiyatro gösterisinin sergilendiği program hafta boyu düzenlenecek etkinliklerle devam edecek.

  

31-10-201831-10-201831-10-201831-10-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.