BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOSOVA İLE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

KOSOVA İLE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

 

Kosova Cumhuriyeti Prizren Şehrinin okulları ile İlimiz Nilüfer ilçesi okulları arasında imzalanan Kardeş Okul protokolü kapsamında Bursa’ya gelen Kosova Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürü Ragip Gjoshi, Prizren İl Milli Eğitim Müdürü Zeadin Shemsidini, Kosova Üsküp Dernek Başkanı Recep Gündüz ve okul yöneticileri İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer’i ziyaret ettiler.

 

İlk çalışma programının gerçekleştirildiği ziyarette ilimizde yapılan eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan Kosovalı misafirler imzalanan protokolden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Kardeş Okul protokolleri ile eğitim-öğretim alanında işbirliği yapmak, eğitim sistemlerinin karşılaştırmalarının yapılarak örnek uygulamaların diğer okullarda hayata geçirilmesini sağlamak, okullar arası sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmak, öğrencilerimizin farklı kültürlerden arkadaş edinmelerini sağlamak, karşılıklı ziyaretlerle öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarına fırsat vermek, iki ülkenin tarih ve kültürünün tanıtımını yapmak, ortak kültür unsurlarımızı belirleyerek öğrencileri bu birlik konusunda bilinçlendirmek amaçlanıyor.

08-11-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.