BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOSOVA´DAKİ KARDEŞ OKULLARDAN DÜLGER’E ZİYARET

KOSOVA´DAKİ KARDEŞ OKULLARDAN DÜLGER’E ZİYARET

Kosova Pristine Fushe Milli Eğitim Müdürü İslam SHABANİ başkanlığında iki müdür yardımcısı ve altı okul müdüründen oluşan dokuz kişilik heyet, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’i ziyaret etti.

Bursa–Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin koordinatörlüğünde Yenişehir ilçemizdeki okullarla imzalanan Kardeş Okul Protokolüyle her iki ülke okulları arasında kaynaşma, dostluk, kardeşlik ve karşılıklı olarak kurumların, öğretmenlerin ve öğrencilerin bilgi ve teknoloji paylaşımını sağlamak hedefleniyor.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette konuşan Dülger, Kosova ve Balkan Devletleriyle güçlü ve sarsılmaz bir kardeşlik bağımızın olduğunu vurguladı. Ülkemizin her zaman Kosova’nın yanında olduğunu ve daima da yanında olacağını belirten Dülger, Türkiye ve Bursa’da uygulanan eğitim öğretim faaliyetleri hakkında misafirlere genel bilgi paylaşımında bulundu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyettekilere çeşitli hediyeler verdi.

01-03-201801-03-201801-03-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.