BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOSOVALI ÖĞRENCİLERİN SERTİFİKA SEVİNCİ

KOSOVALI ÖĞRENCİLERİN SERTİFİKA SEVİNCİ

Kosovalı öğrenciler, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde (BUTGEM) Talaşlı Üretim Elemanı branşında 470 saatlik eğitimi tamamlayarak sertifikalarını aldılar.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) binasında düzenlenen sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Kosova Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu, BUTGEM Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz katıldılar.

Törenindeki konuşmasında öğrencilere seslenen Sarıkaya: “Kosova’da yaptığımız görüşmeler sonucunda tarihi bir adım attık ve şimdi de meyvelerini topluyoruz. Hatırlarsanız İlk derse birlikte katıldık. Almış olduğunuz eğitimle ve katıldığınız kültürel faaliyetlerle Kosova ve Türkiye tarihi ve kültürü ile bir birlerinden ayrılmaz iki parçası olduğunu gösterdiniz ki, bu hem köklerimizin bir olması hem de geleceğimizin ortak olması açısından büyük bir olaydır.” dedi. Ayrıca Sarıkaya, projeye verdikleri desteklerden dolayı Fahrettin Gülener ve diğer proje ortaklarına teşekkürlerini iletti.

 

06-06-201606-06-201606-06-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.