BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KOZAİLE PROJESİ” DEVAM EDİYOR

“KOZAİLE PROJESİ” DEVAM EDİYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Yürütme Ekibi tarafından Mart 2015’te Ar-Ge çalışmaları başlatılan “KozAile”  projesinin, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ilk toplantısı BTSO Eğitim Vadisi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje ile aile odaklı risk faktörlerini tespit etmek ve bunların çocuklar üzerindeki etkilerini en aza indirgeyerek, çocukların sağlıklı gelişimlerini desteklemek hedefleniyor.

Aile odaklı risk faktörlerinden kaynaklanan, çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyen durumları tespit etmek; risk faktörü gelişmelere önleyici müdahalelerde bulunmak; tespit edilen risk durumlarını ortadan kaldırmak için paydaşlarla işbirliği sağlamak ve yapılacak çalışmalarla öğrencilerin eğitim ve öğretimden en iyi şekilde yararlanmasına katkı sağlanmak amaçlanıyor.

Bu çalışmalar kapsamında okullarda “Aile Odaklı Risk Faktörleri Anketi” yapıldı. Okullarca veri girişleri tamamlanan anketlerin sonuçları, ölçme değerlendirme uzmanları tarafından değerlendirilecek.

10-10-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.