BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ KOZAİLE PROJESİ“

“ KOZAİLE PROJESİ“

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Yürütme Ekibi tarafındanMart 2015’ te Ar-Ge çalışmaları başlatılan “KozAile”  Aile odaklı risk faktörlerinin tespit edilmesi, önlenmesi ve çocuklar üzerindeki etkilerinin azaltılması projesi, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı birinci döneminde Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde belirlenen 15 pilot okulun her kademesinde uygulanmaya başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman’ın katıldığı Eğitim Vadisi’nde düzenlenen toplantı ile ilçe yürütme ekiplerince, pilot uygulama yapılan okulların yönetici ve rehber öğretmenlerine koruyucu - önleyici rehberlik hizmet modülleri 11-12 Şubat 2016 tarihleri arasında tanıtıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ataman, projenin 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde de devam edeceğini, projenin pilot uygulama yapılan okullarda tamamlandıktan sonra il genelinde yaygınlaştırılma çalışmalarına başlanmasının planlandığını belirtti. Ayrıca projenin, Bursa Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Osmangazi Belediyesi, Yıldırım Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,  İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,  Çalışma ve İş Kurumu,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Şubesi, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Bursa İşlemeciler – Nakışçılar  ve Benzerleri Odası’nın işbirliği ile gerçekleştirildiğini bu nedenle  geniş çaplı bir proje olduğunu belirterek  desteklerinden dolayı emeği geçen  tüm kurum ve kuruluşlara  teşekkürlerini iletti.

12-02-201612-02-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.