BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELİ MUCİTLERİN PROJELERİ SERGİLENMEYE BAŞLADI

LİSELİ MUCİTLERİN PROJELERİ SERGİLENMEYE BAŞLADI

TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması Bölge Sergisi, 12 bilim dalında 100 proje ile sergilenmeye başladı.

Türkiye genelinde 12 bölgede 16 bin 181 başvurusunun yapıldığı proje sergisine Bursa, 7 ilin katılımıyla bölge sergisi olarak ev sahipliği yapıyor. Bin 345 proje başvurusunun yapıldığı Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan Bursa sergisine İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de katıldı.

Serginin açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, etkinliğin Bursa’da düzenleniyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sergide çok önemli projelerin bulunduğunu vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergiye ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başlayan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, gelecek yıl bu etkinliğin ortaöğretim ve ilköğretim öğrencilerine de yapılması gerektiğinin altını çizdi. Ulcay; “Artık kodlama yaşı ilköğretime kadar düştü. Bugün yarıştığımız ülkelerin çocukları ile kendi çocuklarımızı aynı seviyeye getirmek zorundayız. Dünün teknolojileri ile bugünün teknolojilerini yakalamak mümkün değil. Biz yarının teknolojileri ile çocuklarımızı eğitmek zorundayız. Proje sadece matematik, biyoloji, fizik ve kimya alanlarında da olmuyor. Okullarımızda çocuklarımızı proje yapmaya yönlendirirken, sosyal bilimlerde de projelerin yapılması gerektiğini vurgulamalıyız. Toplumu yöneten en çok projeler sosyal bilimler alanlarından çıkıyor” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından kesilen kurdele ile birlikte sergi ziyaretçilere açıldı.

13-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-2018

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.