BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MANGALA İL TURNUVASI YAPILDI

MANGALA İL TURNUVASI YAPILDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen ve Mangala Oyununu Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında düzenlenen Mangala Turnuvası Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Zeki Müren Salonu´nda yapıldı.

Turnuvaya Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Turnuvanın öğrencilere hızlı karar verme becerisi kazandırma, yeni arkadaşlar edinme ve özgüven aşılama konusunda oldukça önemli olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: “43 bine yakın öğrencinin katılım gösterdiği turnuvada sona kalan 200 öğrencimiz bugün buradalar. Bu çok yüksek bir rakam. Pek çok alanda olduğu gibi bu projede de ortağımız olan ve desteğini esirgemeyen Sayın Başkan Alinur Aktaş’a, ekibine ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Burada bulunan tüm öğrencilerimizi, velileriyle birlikte tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: “Belediyemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün imkanları doğrultusunda çocuklarımıza böyle çeşitli etkinlikler düzenleyerek onların sosyalleşmelerini, bilgi ve becerilerini arttırmayı amaçlıyoruz. Asli vazifemiz olmamasına rağmen eğitime nasıl fayda sağlarız diye düşünüyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Belediye olarak da Milli Eğitimden çok istifade ediyoruz. Turnuvaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Tören sonunda  1, 2, 3 ve 4. sınıf kategorilerinde dereceye giren öğrencilere katılım madalyaları verildi.

 

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.