BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB BAKAN YARDIMCISI MAHMUT ÖZER, TOPHANE MTAL'DEKİ MİKROMEKANİK BÖLÜMÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

MEB BAKAN YARDIMCISI MAHMUT ÖZER, TOPHANE MTAL'DEKİ MİKROMEKANİK BÖLÜMÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bursa'nın köklü okullarından 153 yıllık Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Millî Eğitim Bakanlığı ile Tüm Saatçi ve İşadamları Derneği (TÜSAD) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında açılan Mikromekanik Bölümünü ziyaret eden MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, okulda incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, okulda Tüm Saatçi ve İşadamları Derneği Başkanı Hayrettin Akpınar ve sektör temsilcileriyle de bir araya geldi. İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'in de yer aldığı toplantıda konuşan Mahmut Özer, Mikromekanik Bölümünde yüzde yüz istihdam garantisi öngörüldüğünü belirtti.

Mikromekanik dalını ülkemizin gelişmiş dünya ile rekabet edebilmesine imkân sağlayan mesleklerden birisi olarak değerlendiren Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer şunları söyledi: 

 "2023 eğitim vizyonu çerçevesinde sektörün talep ettiği yetkinliklere uygun olarak geliştirilen ve bu kapsamda nitelikli işgücü yetiştirilmesi hedeflenen mikromekanik dalı stratejik bir öneme sahip. Ülkemiz hem saatçilik alanında nitelikli iş gücüne kavuşacak hem de dünyada hızlı bir yükselme trendinde olan stratejik öneme haiz mikromekanik dalında yetkin ve üstün becerilere sahip bireyler yetiştirilecek. Bursa'da açılan mikromekanik dalı, okul ile sektör arasında kurulan işbirliklerinin en güzel örneklerinden biri. Okul ile sektör arasında kurulan iş birliklerini çok önemsiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

14-07-202114-07-202114-07-202114-07-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.