BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB GENEL MÜDÜRÜ ŞENSOY’UN “TIMMS 2019” ÖNCESİ BURSA ZİYARETİ

MEB GENEL MÜDÜRÜ ŞENSOY’UN “TIMMS 2019” ÖNCESİ BURSA ZİYARETİ

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, 2019 Nisan ayında yapılacak olan TIMMS uygulamasına Bursa´dan katılacak  olan okullara ziyaretler gerçekleştirdi.

Matematik ve Fen alanında  4 yılda bir yapılan bu uygulamaya Bursa´dan  8 okul katılıyor. En son 2015 yılında yapılan uluslararası TIMSS sınavına bu yıl 61 ilden 217 okulun  5 ve 8 .sınıflöğrencileri katılacak.

Dr. Sadri ŞENSOY, Nisan ayında yapılacak sınav öncesi Milli Eğitim Bakanlığı Merkez teşkilatındaki yöneticilerle birlikte sınav yapılacak tüm okullara ziyaretler gerçekleştiriyor. Şensoy, yapılan ziyaretlerle okullardaki eksikliklerin  belirlenerek TIMMS uygulaması konusunda farkındalık çalışmalarının  artırılmasının sağlanacağını ifade etti.

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, Bursa´da ilk ziyaretini İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile birlikte sınava katılacak okullar arasında yer alan Meral Muammer Ağım Ortaokulu’na gerçekleştirdi. Okulda öğrenciler Şensoy’u,  “Ülkem İçin Sıra Bende” tişörtleriyle karşıladı.

Öğrencilerle ve velileriyle sohbet eden Şensoy, TIMSS sınavlarıyla ilgili görüşleri dinledi. Şensoy, “Güzel bir sistem kurduk. Bu sistemle her çocuğun akademik olarak hangi alana eğilimi olduğunu ve gelecekte hangi alanda başarılı olabileceğini görebileceğiz. Eksiklerimiz neyse tespit edip giderebileceğiz.  Öğrencilerimize ne kadar soru çözdün demekten ziyade onları bol bol kitap okumaya yönlendirmeliyiz. Veliler ve öğretmenler, öğrencilerle birlikte okumalı, okuduklarını birlikte tartışmalı ve değerlendirmeli. Ne kadar okursak o kadar iyidir. Eğitimi zorlama yapmadan keyifli hale getirmenin yollarını denemeliyiz.” dedi.

Çocukları hayata daha iyi hazırlamak için onlarla daha fazla iletişim halinde olunması gerektiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise “Çocuklarımız Nisan ayında yapılacak olan TIMSS sınavını oldukça önemsiyor ve de gayret gösteriyorlar. Bizler de onlara bu süreçte destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Şensoy ve Dülger Meral Muammer Ağım Ortaokulunun ardından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında yapılacak olan TIMSS sınavında Türkiye´yi temsil edecek olan İnönü Ortaokulu’na da ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler Şensoy’a TIMSS’de ülkemizi en iyi şekilde temsil etme sözü verdiler.

Sayın Genel Müdürümüze Nisan ayında yapılacak olan sınav öncesi İlimize gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı hem Bursa adına hem de öğrencilerimize sağlamış olduğu motivasyon adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

16-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.